REKLAMA GOOGLE

Urlop wychowawczy – co warto wiedzieć?

Wychowywanie dziecka to bez wątpienia najważniejsze zadanie każdego rodzica. Na szczęście polskie prawo pracy zawiera kilka zapisów, które ułatwią to zadanie pracującym rodzicom. Poza oczywistym urlopem macierzyńskim (lub tacierzyńskim) istnieje także urlop wychowawczy. Czym jest i kiedy oraz na jakich zasadach można go wykorzystać?

Poczta Polska szuka pracowników. Nawet 600 osób.

Poczta Polska rekrutuje – sezonowo oraz na etat. Państwowa spółka na umowę o pracę zatrudni listonoszy, kierowców oraz pracowników sortowni. Zobacz, co jest do zaoferowania.

Zmiany w Kodeksie Pracy w 2019

Nowy rok przyniósł nowe zmiany w Kodeksie Pracy. Nowelizacja, która weszła w życie 1 stycznia 2019 roku, dotyczy m.in. sposobu wypłaty wynagrodzenia oraz danych osobowych. 

Jak napisać skutecznie ogłoszenie o pracę?

Chcesz zatrudnić pracownika, ale nie wiesz, co zrobić, żeby Twoje ogłoszenie przekonało potencjalnych kandydatów? Jeśli tak, to nie jesteś jedyny. Połowa firm ma problem ze znalezieniem pracownika, a na publikowane oferty mało kto odpowiada. Co zrobić, żeby Twoja oferta okazała się skuteczna?

Największe błędy na rozmowie kwalifikacyjnej

Kompetencje to nie wszystko. Możesz być najlepszym z nalepszych, ale świetne wrażenie, jakie robią Twoje kwalifikacje, może zostać szybko zburzone przez błędy popełnione podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Potrafią one skutecznie zrazić pracodawcę. Czego zatem unikać?

10 porad, które pomogą Ci przygotwać się do rozmowy kwalifikacyjnej

Odliczasz godziny do rozmowy kwalifikacyjnej? Chcesz się dobrze przygotować? Pamiętaj, że liczy się nie tylko sama rozmowa, ale także wrażenie, jakie zrobisz na osobie rekrutującej. I to jeszcze zanim zacznie ona z tobą rozmawiać!

REKLAMA GOOGLE
Udostępnij
top-praca.pl